Laenu kust saada laenu andmine eraisikule

Laenu andmine on kellegi raha andmine. Seda võib teha isik, ettevõte või valitsus.

laenud eestis

Eralaenud on mõne inimese jaoks hea valik, kuid seda tuleks kust saada laenu hoolikalt kaaluda. Enne laenu pakkumise otsustamist peaksite kaaluma plusse ja miinuseid ning rääkima finantsspetsialisti või kinnisvaraadvokaadiga.

Seaduslikkus

Laen on raha andmine inimesele või organisatsioonile ootusega, et saaja selle tagasi maksab. Seda tüüpi tehingute seaduslikkus on osariigiti erinev, kuid üldjuhul ei ole see ebaseaduslik. Mõnes osariigis on aga seadused, mis võivad kehtida laenudele – eriti neile, mida antakse sõpradele ja pereliikmetele. Olenevalt laenuandjast võivad need seadused sisaldada keelde nõuda ülemääraseid intressimäärasid või tasusid, piiranguid, kui palju laenu võib igal ajal anda, ja piiranguid lubatud sissenõudmisviisidele. Parim viis teada saada, millised on teie konkreetse riigi laenueeskirjad, on rääkida nõu saamiseks advokaadiga. Nad oskavad teid õiges suunas suunata ja vastata kõikidele teie küsimustele eraisikutele laenu andmise seaduslikkuse kohta.

Dokumentatsioon

Kui annate laenu eraisikule, on oluline, et teil oleks olemas kogu nõuetekohane dokumentatsioon.See võib aidata tagada, et laenuvõtja saab vajaliku ilma probleemideta. Laenulepingusse tuleb lisada mitut erinevat tüüpi dokumente. Mõned neist dokumentidest on iga laenutüübi jaoks spetsiifilised, samas kui teised on üldistatud kõigi laenutüüpide kohta. Näiteks küsivad enamik laenuandjaid isikliku laenu taotlemisel sissetulekutõendit ja palgatõendit.

Kui teil on teisi eraisikuid või ettevõtteid, kes on nõus teie laenu garanteerima, peate lepingusse lisama ka nende teabe. See hõlmab nende täielikku juriidilist nime ja aadressi, samuti avaldust, et nad nõustuvad kõigi lepingus sätestatud tingimustega. Lõpuks lisage kindlasti isiklik regressi osa, mis võimaldab laenuandjal laenulepingut rikkudes taotleda tagasinõudmist mis tahes laenuvõtja isiklikult varalt.

Tasud

Kui eraisik taotleb laenu, võib laenuandja nõuda tasu, mida laenuvõtjad peavad raha kättesaamiseks maksma. Need tasud on tavaliselt ettemaksuna ja neid ei tagastata, seega on oluline, et laenuvõtjad uuriksid enne allakirjutamist iga taotletava laenuga seotud tasud. Eraisikulaenu tasud võivad sisaldada algatamistasu, ettemaksu trahvi ja palju muud. First Republicu isiklikul krediidiliinil neid tasusid ei ole ja see nõuab laenuvõtja saadud rahalt ainult intressi. Nende tasude maksumus võib kiiresti kasvada, seega on oluline enne tehingu sõlmimist aru saada, millised tasud laenu saamisel kaasnevad.